Karta debetowa – dobra na początek

Karta debetowa – dobra na początek O początkowej wyższości karty debetowej nad kredytową nie muszę chyba nikogo przekonywać. Jeżeli pierwszy raz w życiu decydujemy się na wybór karty płatniczej, to ze względów praktycznych lepiej na początku wziąć kartę debetową, a w przyszłości ewentualnie wymienić ją na kartę kredytową, przedpłaconą czy obciążeniową. Oczywiście wybór karty jest uzależniony od indywidualnych potrzeb klienta. Jednakże jeżeli jest to pierwsza w życiu karta płatnicza danej osoby należy pamiętać, że w takiej sytuacji najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest posiadanie przez nią karty debetowej. Dlaczego? Ponieważ posiadając kartę debetową możemy wydać tyle pieniędzy, ile mamy na koncie. Nic więcej, niż to co skrywa nasz aktualny stan konta. Wypłaty, które przekraczałyby kwotę dostępnych środków, są „urzędowo” blokowane lub nierealizowane. Dlatego karta debetowa wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy pierwszy raz założyli swoje konto. Wprowadzenie takiej karty ma swoje ekonomiczne i racjonalne uzasadnienie. Tę kartę płatniczą zdecydowanie warto polecić ludziom, którzy wiedzą „ile mają” na koncie, oraz chcących bez skrepowania czy dodatkowych kosztów zarządzać środkami finansowymi. Problemy mogą pojawić się jedynie w chwili, gdy zauważymy w sklepie okazję zakupu nowego telewizora w bardzo okazyjnej cenie. Niejednokrotnie będziemy się tłuc z myślami, czy aby na pewno nie wymienić swojego starego gruchota na cadilaca wśród nowych telewizorów, a do wymarzonego zakupu brakuje tylko kilka stów. W takich momencie sprawnie użyta kredytowa karta płatnicza pozwala nam cieszyć się nowym sprzętem w przeciągu kilka chwil po jego wybraniu. Dzięki niej można obciążyć swoje konto dodatkową sumą, która zostanie zwrócona bankowi przy następnej okazji czy. wypłacie wynagrodzenia na konto.

Pierwszy raz

Kategoria: Banki
Tagi : , , , , ,

Pierwszy raz Dla osób, które nigdy w swoim życiu nie posiadały konta bankowego, a które wyraziły na to zgodę lub zostały do tego zmuszone, sama wizyta w banku wydaje się być ucieleśnieniem koszmarnych wizji i lęków. Nie ma się czemu dziwić, w końcu konta zakłada wiele ludzi i każdy z nich nigdy wcześniej nie doświadczył przyjemności zakładania rachunku bankowego. Dla takich osób wizyta w baku kojarzy nerwową atmosferą, niekomfortowymi pytaniami, hałasem czy sprzedażą oferty innej niż chcieliśmy. Nic bardziej mylnego! Do założenia konta wystarczy jednie skończone 18 lat, dowód osobisty i chwila wolnego czasu. Przyjemna i fachowa obsługa z całą pewnością dobierze nam ofertę, która będzie nas najlepiej satysfakcjonowała. Wizyta w banku jest nieporównywanie lepsze od permanentnego sterczenia w urzędach i wyczekiwania na swoją kolej. Prywatne firmy dbają o klienta i zabiegają, żeby ich usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie. Spraw papierkowych nie ma wcale tak dużo, a dzięki wykwalifikowanemu personelowi z łatwością będziemy mogli wyjaśnić wszelkie niejasności, czy zgłosić trudności w wypełnieniu wniosku. W tej chwili większość stanowisk w bankach jest samodzielna. Dla klientów znaczy to tyle, że wchodząc do banku możemy porozmawiać z pracownikiem w spokojnej, wręcz intymnej sytuacji, dzięki czemu będziemy mieli świadomość, że żadna osoba trzecia nie dowiedziała się o tym, o czym właściwie rozmawiamy z pracownikiem banku. Założenie konta bankowego w większości przypadków jest darmowe i nie wymaga żadnego nakładu finansowego ze strony klienta. Lepsze i obszerniejsze usługi mogą być dostępne dla nas jedynie, gdy będziemy spełniać wiele różnych warunków określonych w wymaganiach. Warto jednak na początku spróbować od darmowego kona, żeby przekonać się na własnej skórze jak wygląda rachunek bankowy.

Ukłon w stronę klienta

Ukłon w stronę klienta Według badań statystycznych aż 70% osób, które kupują samochody, korzysta ze specjalnego kredytu samochodowego. Oczywiście w tym przypadku należy bezwzględnie uważać na instytucję, w której się ów kredyt zaciąga. Istnieje bowiem na naszym rynku sporo instytucji nie będących bankami, które de facto nie dbając o własną markę, próbują naciągnąć klientów na dodatkowe koszty. W efekcie ostatecznie klient nie jest w stanie spłacić zaciągniętego kredytu, a samochód trafia w ręce komornika. Trzeba więc dokładnie czytać umowę, którą podpisujemy z taką instytucją. Inaczej oczywiście sytuacja wygląda w przypadku kredytów na samochód zaciąganych bezpośrednio w bankach, w których nie ma możliwości, abyśmy zostali oszukani. Kredyty samochodowe to produkty, które bardzo często stanowią integralną część oferty salonu samochodowego. Dzięki temu klient nie musi biegać po bankach, ale wszystkie formalności są załatwiane bezpośrednio w salonie samochodowym. To ukłon w stronę klienta, ale czy na pewno? W wielu przypadkach tak jest faktycznie, ale nie zawsze. W pewnych sytuacjach warto jest bowiem zorientować się dokładnie w warunkach udzielanego kredytu i rozważyć opcję skorzystania z oferty któregoś z banków, która może się okazać zdecydowanie korzystniejszą. Kredyty samochodowe są udzielane oczywiście nie tylko na samochody nowe, ale również i na te używane. Okres kredytowania zasadniczo nie jest zbyt długi, gdyż wartość pojazdu z każdym rokiem bardzo mocno spada, co dla właścicieli salonów samochodowych oznacza brak pokrycia ewentualnych strat w sytuacji, gdyby klient stał się niewypłacalny. Decydując się na zakup samochodu na raty, warto jest przejrzeć różne rankingi kredytów samochodowych, które mogą nam zdecydowanie pomóc w podjęciu właściwej decyzji. To, co bowiem jest korzystne dla jednego klienta, drugiemu może nie pasować.

Bezpieczna inwestycja

Bezpieczna inwestycja Z inwestowaniem jest związane pewne ryzyko, ale nie w każdym przypadku. Jeśli bowiem ktoś nie lubi podejmować ryzyka i nie chce stracić swoich pieniędzy, to idealną formą stają się obligacje. Są to papiery wartościowe, w których emitent jest dłużnikiem obligatoriusza. Tym samym jest on obowiązany do spełnienia świadczenia, które zostało wcześniej określone. Są to papiery całkowicie inna od akcji. Nie ma w tym przypadku żadnego obowiązku wypłacania dywidendy, nie ma uczestnictwa w walnych zgromadzeniach, nie ma też żadnych uprawnień wynikających ze współwłasności. W emisji obligacji nie uczestniczy żaden bank, a odbywa się ona na zasadzie przekazania kapitału spółki bezpośrednio inwestorom. Najbardziej znane w naszym kraju są oczywiście Obligacje Skarbowe emitowane przez państwo. Zasadę ich działania można najprościej wyjaśnić porównując je do pożyczki, którą obywatele udzielają państwu. Można zapytać zatem po co państwu takie działania. Otóż, ze środków w ten sposób pozyskanych państwo może spłacać wcześniej zaciągnięte długi albo też sfinansować pewne cele, które są założone w budżecie. Poza tymi państwowymi, możemy jeszcze mówić o obligacjach komunalnych, zwanych inaczej municypalnymi, emitowanymi przez samorządy oraz o obligacjach przedsiębiorstw. Obligacje mogą mieć różny okres wykupu. Zasadniczo mówimy o obligacjach rocznych, tych na okres do pięciu lat oraz powyżej pięciu lat. Mamy jeszcze jeden rodzaj obligacji, klasyfikowanych ze względu na okres obowiązywania. Są to obligacje wieczyste. Te z kolei nigdy nie podlegają wykupowi, a osoba, która je posiada, otrzymuje stały dochód w postaci renty wieczystej. W każdym razie bez względu na rodzaj obligacji, niewątpliwie są to papiery wartościowe przeznaczone dla tych ostrożnych, nie chcących zbyt mocno poddawać swych finansów ryzyku.